Turistické nesmeky na boty si zamilujete. Zde máte 7 důvodů

0

Proč se staly nesmeky neboli protiskluzové návleky mezi Čechy tak populární? Tady máte 7 důvodů, proč si je vzít v zimě nejen do hor.

1. Ten pocit jistoty na ledě

Tam, kde jiní padají, vy pevně stojíte, chodíte nebo dokonce běžíte. Vyzkoušejte si to, je to skvělý pocit. Hodí se pro začínající i pokročilé turisty.

2. Hodí se do malých i velkých hor

Ledovka je nevyzpytatelná a terén se může změnit v nezdolatelnou klouzavici. Buďte na to připraveni. S nesmeky můžete prozkoumat zkratky, na které byste si v zimě jinak netroufli. Skvělé jsou také v kombinaci s trekingovými holemi.

3. Jsou skladné

I ty robustnější nesmeky dáte hravě do batohu a neváží více než půl kila, většinou spíše méně. A nasadíte je na boty během chvilky

4. Nejen do přírody, ale i do města

Vstanete brzy a ještě vám nestačili posypat chodník před barákem? Vemte si nesmeky a užijte si ten pocit jistoty na ledovce. Doběhněte na tramvaj, zatímco jiní se budou pohybovat opatrným krokem. A jak ledovka skončí, tak si je jednoduše sundáte.

5. Na horách vám můžou zachránit život

Není již cesty zpět a musíte sestoupit ledovou horu dolů. Kolem stametrové propasti a ostré kamení. Co byste bez nesmeků dělali? Pokud je máte na botech, může to být opravdový rozdíl mezi přežitím či nepřežitím.

6. Velikosti jsou univerzální

Pasují na jakékoliv turistické boty nebo tenisky. Seženete je ve všech velikostech, které mají poměrně velkou toleranci. A když nesedí, tak je můžete z každého e-shopu do 14 dní vrátit.

7. Vyberete si je tady na jednom místě

Máme tady téměř všechny nesmeky, které se prodávají v českých e-shopech. Porovnejte si je zde na jednom místě a přečtěte si užitečné články, jak si nesmeky vybrat. Ty nejlevnější seženete už i za nižší stokoruny a ty opravdu kvalitní za částku kolem 1000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *